График работыПн-Пт: с 11:00 до 18:00
График работыCб-Вс: Выходной
Оперативная доставка
Актуальное наличие товара

(068) 49-77-555

(066) 45-03-339

(063) 04-22-631

(068) 49-77-555

9 корисних властивостей коензиму Q10

5 сентября 2019 г. 23:16
Коензим Q10, який ще іноді називають убіхінон, - натуральний нутрієнт-антиоксидант, необхідний для нормальної життєдіяльності організму. Дослідження 2016 року, опубліковане в Southern Medical Journal, показало, що дефіцит коензиму Q10 був пов'язаний з такими захворюваннями, як "енцефаломіопатія (дисфункція головного мозку), важке інфантильне мультисистемні захворювання, мозочкова атаксія (порушення координації ходьби), нефротичний синдром (хвороба нирок) і ізольована міопатія (м'язовий біль). ".


Низький рівень коензиму Q10 також був виявлений у пацієнтів з пороком серця, хворобою Альцгеймера і хворобою Паркінсона.

 

Якщо у вас є якісь з перерахованих нижче проблем зі здоров'ям, вам теж може бути корисний коензим Q10:

Мігрень різної етіології
Синдром хронічної втоми
Фіброміалгія
Порушення пам'яті
Артеріальний тиск
Застійна серцева недостатність
Порушення обміну речовин
Мімічні зморшки
Тиннитус (шум у вухах)

Коензим Q10 необхідний клітинам для вироблення енергії. Вироблення енергії відбувається головним чином в тій частині клітини, яку лікарі називають мітохондріями. Мітохондрії можна порівняти з електростанцією, що виробляє енергію. Якщо електростанція не виробляє достатню кількість енергії, людина втомлюється і потребує збереження енергії. М'язові болі нерідко свідчать про зниження запасів коензиму Q10 в організмі.

Оскільки найактивнішим з усіх органів є серце, воно виробляє і вимагає найбільше коензиму Q10 для задоволення своїх метаболічних потреб. Надалі пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи потрібно більш високий рівень коензиму Q10.

При прийомі харчової добавки організм буде переробляти 90% коензиму Q10 в убіхінол-активну форму. Коензим Q10 або убіхінол досить часто використовується лікарями інтегративної та холістичної медицини для лікування багатьох з перерахованих вище хвороб і станів. Але і традиційна медицина починає визнавати користь прийому БАДів.

 

Історія коензиму Q10

Коензим Q10 був відкритий Фредеріком Крейном в 1957 році. У 1958 році американський біохімік Карл Фолкерс, який працював в Merck Pharmaceuticals, відкрив структуру коензиму Q10. Він зрозумів, що коензим Q10 необхідний кожній клітині організму для нормального функціонування. Зокрема, коензим Q10 використовують органели мітохондрій, які є в кожній клітині організму, за винятком червоних кров'яних тілець. Коензим Q10 - одне з живильних речовин, необхідних для забезпечення оптимальної роботи мітохондрій.


Харчові джерела коензиму Q10:

риба
яловичина
Свинина
курка
скумбрія
сардини
брокколі
Кольорова капуста
бобові
арахіс
виноград
авокадо
Незважаючи на присутність коензиму в їжі, більшості пацієнтів, які страждають певними захворюваннями, необхідно приймати коензим Q10 додатково. Спроби нормалізувати рівень коензиму Q10 тільки за рахунок раціону часто виявляються недостатніми.


Виснаження запасів коензиму Q10

З віком рівень коензиму Q10 в крові і клітинах зменшується. Це пов'язано в першу чергу зі зниженням вироблення і погіршенням всмоктування коензиму Q10 кишковим трактом

Рецептурні препарати також можуть призводити до зниження рівня коензиму Q10. Основним винуватцем виснаження запасів коензиму Q10 є клас препаратів, званих статинами. Статини - це назва групи препаратів, що знижують рівень холестерину. До статинам відносяться аторвастатин (ліпітор), симвастатин (Зокор), ловастатин (мевакор) та інші лікарські препарати.

Статини пригнічують фермент ГМГ-КоА-редуктази. Пригнічення цього ферменту має вирішальне значення в зниженні кількості холестерину в організмі. Однак при цьому також знижується здатність організму до вироблення коензиму Q10. Поширений побічний ефект від прийому протихолестеринові препаратів - м'язові болі. Незважаючи на те, що багатьом вдалося вилікувати м'язові болі за допомогою коензиму Q10, в ході великих досліджень підтвердити його ефективність в цьому відношенні не вдалося.

 

Стрес-фактори навколишнього середовища

Повсякденні стреси впливають не тільки на організм, але і знижують рівень енергії. Коензим Q10 - потужний антиоксидант, що допомагає захистити організм від щоденного негативного впливу оксидативного стресу. Більш схильні до стресу люди ризикують заробити собі дефіцит коензиму Q10.
 

Профілактика мігрені

Мігреневі болями страждають 18% жінок і до 6% чоловіків. По всьому світу мігренню хворіють до мільярда чоловік. Мігрень - одна з основних причин звернення за невідкладною медичною допомогою. При мігрені часто роблять КТ голови, щоб переконатися, що головний біль не викликана чимось більш серйозним. Мігрень входить і в топ-10 причин звернення до терапевта.

Симптоми мігрені:

сильний біль
нудота
блювота
світлочутливість
чутливість до звуку

істотна втрата працездатності
При мігрені людина довго не може ходити на роботу. Було підраховано, що витрати, пов'язані з невиходом на роботу, в США наближаються до 30 мільярдів доларів на рік.

Важливо не допустити розвитку мігрені з самого початку.

Судячи за даними досліджень, коензим Q10 здатний з цим справитися.

Автори дослідження 2017 року прийшли до висновку, "... що коензим Q10 може зменшити частоту головних болів і зробити їх менш тривалими і менш важкими, а також має більш сприятливий профіль безпеки (в порівнянні з ліками, що відпускаються за рецептом)." Ще одне дослідження 2017 року і дослідження 2011 року також показали ефективність добавок з коензимом Q10 в запобіганні мігрені.

Для профілактики мігрені рекомендується приймати не менше 100 мг в день або до 100 мг три рази на день.

 

Синдром хронічної втоми / стомлюваність

Енергія виробляється в мітохондріях, і для цього процесу необхідний коензим Q10. Постачання організму додатковою кількістю коензиму Q10 може сприяти підвищеного вироблення енергії організмом. Дослідження показало збільшення енергії у людей з розсіяним склерозом. Необхідні додаткові дослідження.
 

Фіброміалгія

Фіброміалгія - це хвороба, яка більше зачіпає жінок, ніж чоловіків. Симптоми включають хронічну втому і біль у всьому тілі. Популярна теорія, яка, ймовірно, пояснює причину фибромиалгии, - мітохондріальна дисфункція. Дослідження, що проводилося в Іспанії, показало, що жінки з фіброміалгію, які брали коензим Q10 в добовій дозі 300 мг, помітили поліпшення симптомів. Зазвичай приймають добавки з коензимом Q10 в дозуванні 100-300 мг в день.


Пам'ять і деменція

Погіршення когнітивних функцій або деменція стає все більш поширеним недугою у літніх людей. Старече слабоумство доставляє значний дискомфорт як пацієнту, так і його родичів. За даними досліджень, знижений рівень коензиму Q10 в крові збільшує ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

Дослідження 2015 року показало, що коензим Q10 в дозуванні 100 мг три рази на день може допомогти уповільнити погіршення когнітивних функцій у людей з хворобою Паркінсона. Інші дослідження свідчать про те, що коензим Q10 грає важливу роль в наданні допомоги людям з хворобою Альцгеймера. Рекомендується приймати добавки з коензимом Q10 в дозуванні 100-300 мг в день.

 

Артеріальний тиск

Високий артеріальний тиск або гіпертонія діагностується, коли артеріальний тиск постійно перевищує 140/90. Гіпертонія підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, застійної серцевої недостатності, захворювань нирок та інсульту. Знизити тиск допомагає правильне харчування і регулярні заняття спортом. Іноді необхідні ліки. Добавки, такі як коензим Q10, також можуть бути корисні. Клініка Майо також підтримує прийом коензиму Q10 при гіпертонії. Аналогічну позицію займають і автори дослідження 2015 року, опублікованого в Annals of Medicine. Рекомендується приймати добавки з коензимом Q10 в дозуванні 100-300 мг в день.


Застійна серцева недостатність

Застійна серцева недостатність виникає, коли серце не може ефективно перекачувати кров по всьому тілу. Добре відомо, що в міру збільшення серцевої недостатності рівень коензиму Q10 знижується. Дослідження показують, що у пацієнтів, що поступили в лікарню із серцевою недостатністю і мали більш низький рівень коензиму Q10 в крові, ризик смерті був вище в порівнянні з пацієнтами з більш високим рівнем Q10 в крові.

В ході опублікованого в American Journal of Clinical Nutrition дослідження 2013 року, в якому аналізувалися дані 13 окремих досліджень, був зроблений такий висновок: "коензим Q10 може поліпшити ФВЛШ у осіб із застійною серцевою недостатністю". Фракція викиду - це тест, який лікарі використовують для вимірювання ступеня ефективності перекачування крові серцем.

У 2014 році в Італії проводилося дослідження Q-Symbio, учасники якого брали коензим Q10 в дозуванні 300 мг на день протягом двох років. Дослідження показало значну ефективність Q10 для пацієнтів із застійною серцевою недостатністю. Звичайні ліки від застійної серцевої недостатності під час дослідження також приймалися.

У відповідь на дослідження Q-Symbio доктор Стін Стендер заявив, що "The дослідження дає підстави серйозно розглянути питання про додавання коензиму Q10 в схему лікування пацієнтів з серцевою недостатністю. За моїми прогнозами, рано чи пізно добавки з Q10 стануть поширеним методом лікування застійної серцевої недостатності у всьому світі.

Дослідження також показало, що коензим Q10 в два рази знижує смертність у людей із застійною серцевою недостатністю. Керівник групи дослідників професор Мортенсен робить висновок:

«Коензим Q10 є препаратом першого вибору для поліпшення виживаності при хронічній серцевій недостатності ... протягом більше десяти років і повинен бути доданий до стандартної схеми лікування серцевої недостатності.
Інші препарати від серцевої недостатності блокують, а не посилюють клітинні процеси і можуть мати побічні ефекти. Харчові добавки з коензимом Q10, який є натуральним і безпечним речовиною, усувають його дефіцит в організмі і блокують порочне метаболічний цикл при хронічній серцевій недостатності, яку можна назвати "гострою нестачею енергії в серці" ».


Дослідження 2017 року, в якому розглядалися 14 інших досліджень, показало перевагу коензиму Q10 перед іншими лікарськими засобами. За результатами дослідження, у які брали коензим Q10 ризик смерті від ускладнень застійної серцевої недостатності був на 31% нижче. Добавки з коензимом Q10 зазвичай приймають у вигляді жувальних цукерок в дозуванні не менше 100 мг від одного до трьох разів на день.

 

Інші захворювання та симптоми, при яких може допомогти прийом добавок з коензимом Q10:

Зниження ЛПНЩ (поганого холестерину) - фактор ризику розвитку інфаркту та інсульту
Зниження рівня тригліцеридів - фактор ризику розвитку інфаркту та інсульту
Зниження рівня ліпопротеїнів - самостійний фактор ризику розвитку інфаркту та інсульту.
Може запобігти гіпертрофію лівого шлуночка (збільшення серця)
Може зменшити склерозування артерій (атеросклероз)
Знижує ризик госпіталізації при застійної серцевої недостатності
Покращує загальний функціональний стан організму і підвищує витривалість
Може запобігти прогресуванню макулярної дегенерації очей
Також може бути ефективним при тиннитус (шумі в вухах)
Щоденне місцеве нанесення коензиму Q10 призводить до скорочення мімічних зморшок.


Посилання на дослідження:
Accessed July 5th, 2019 http://sma.org/southern-medical-journal/article/coenzyme-q-10-in-human-health-supporting-evidence/
Acta Neurol Belg. 2017 Mar;117(1):103-109. doi: 10.1007/s13760-016-0697-z. Epub 2016 Sep 26.
Neurol Sci. 2017 May;38(Suppl 1):117-120. doi: 10.1007/s10072-017-2901-1.
Cephalalgia. 2011 Jun;31(8):897-905. doi: 10.1177/0333102411406755. Epub 2011 May 17.
Meisam Sanoobar, Parvin Dehghan, Mohammad Khalili, Amirreza Azimi & Fatemeh Seifar Nutritional Neuroscience Vol. 19 , Iss. 3,2016
Mitochondrion. 2011 Jul;11(4):623-5. doi: 10.1016/j.mito.2011.03.122. Epub 2011 Apr 7.
Alcocer-Gomez, E., Culic, O., Navarro-Pando, J. M., Sanchez-Alcazar, J. A. and Bullon, P. (2017), Effect of Coenzyme Q10 on Psychopathological Symptoms in Fibromyalgia Patients. CNS Neurosci Ther, 23: 188–189. doi:10.1111/cns.12668
Serum coenzyme Q10 and risk of disabling dementia: The Circulatory Risk in Communities Study (CIRCS) Yamagishi, Kazumasa et al. Atherosclerosis , Volume 237 , Issue 2 , 400 - 403
Eur Neurol. 2015;73(3-4):205-11. doi: 10.1159/000377676. Epub 2015 Mar 10.
Curr Aging Sci. 2015;8(3):235-40.
Expert Rev Neurother. 2015 Jan;15(1):19-40. doi: 10.1586/14737175.2015.955853. Epub 2014 Sep 22.
Borghi, C., and Cicero, A. F. G. (2017) Nutraceuticals with a clinically detectable blood pressure-lowering effect: a review of available randomized clinical trials and their meta-analyses. Br J Clin Pharmacol, 83: 163–171. doi: 10.1111/bcp.12902.
http://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/coenzyme-q10/evidence/hrb-20059019
Nutraceuticals for blood pressure control Cesare R. Sirtori, Anna Arnoldi & Arrigo F. G. Cicero Annals of Medicine Vol. 47 , Iss. 6,2015
Coenzyme Q10 and Heart Failure Abhinav Sharma, Gregg C. Fonarow, Javed Butler, Justin A. Ezekowitz and G. Michael Felker Circulation: Heart Failure. 2016;9:e002639, originally published March 24, 2016 https://doi.org/10.1161/CIRCHEARTFAILURE.115.002639
Am J Clin Nutr. 2013 Feb; 97(2): 268–275. Published online 2012 Dec 5. doi: 10.3945/ajcn.112.040741
Lei L, Liu Y. Efficacy of coenzyme Q10 in patients with cardiac failure: a meta-analysis of clinical trials. BMC Cardiovascular Disorders. 2017;17:196. doi:10.1186/s12872-017-0628-9.
Suksomboon, N., Poolsup, N. and Juanak, N. (2015), Effects of coenzyme Q10supplementation on metabolic profile in diabetes: a systematic review and meta-analysis. J Clin Pharm Ther, 40: 413–418. doi:10.1111/jcpt.12280
Amirhossein Sahebkar, Luis E. Simental-Mendia, Claudia Stefanutti, Matteo Pirro, Supplementation with coenzyme Q10 reduces plasma lipoprotein(a) concentrations but not other lipid indices: A systematic review and meta-analysis, Pharmacological Research, 2016, 105, 198
Macular Degeneration http://www.eurekaselect.com/154613/article
Otolaryngol Head Neck Surg. 2007 Jan;136(1):72-7.
Biofactors. 2017 Jan 2;43(1):132-140. doi: 10.1002/biof.1316. Epub 2016 Aug 22.
0 грн.