График работыПн-Пт: с 11:00 до 18:00
График работыCб-Вс: Выходной
Оперативная доставка
Актуальное наличие товара

(068) 49-77-555

(066) 45-03-339

(063) 04-22-631

(068) 49-77-555

Iнулін | Що це? Для чого? Як приймати?

8 сентября 2019 г. 21:32
Практично кожен, хто цікавиться здоровим способом життя і захоплений темою корисного харчування, не з чуток знає про користь клітковини. Вона має бути присутня в будь-якому раціоні, тому що допомагає забезпечити повноцінну роботу нашого організму і поліпшити здоров'я шлунково-кишкового тракту.
 
Одним з видів розчинної клітковини є інулін.
 


Що таке інулін?


Інулін є так званим фруктанов - це значить, що він складається з ланцюжків молекул фруктози, з'єднаних разом таким чином, що не можуть бути переварені в тонкому кишечнику. Минаючи тонкий кишечник, вони відправляються в товстий кишечник, де виконують роль пребіотика, або джерела поживних речовин для живлення там корисних бактерій. Корисні бактерії перетворюють інулін і інші пребіотики в коротколанцюгові жирні кислоти, які живлять клітини товстої кишки і роблять позитивний вплив на здоровье.1
 
Калорійність інуліну дуже низька. В одному грамі міститься всього лише 1,5 ккал.2
 


Джерела інуліну


Є натуральні джерела інуліну, які можна отримати з рослинної їжі, і добавки, що містять інулін. Хоча багато рослин містять лише невелику кількість інуліну, зустрічаються і його воістину чудові джерела.
Вміст інуліну на 100 г продукту:
 
     Аспарагус - 2-3 г
     Корінь цикорію - 36-48 г
     Часник - 9-16 г
     Топінамбур - 16-20 г
     Хікама - 10-13 г
     Цибуля - 1-8 г
     Корінь якона - 7-8 г
 
Якщо у вас немає можливості вживати достатню кількість інуліну з рослинних джерел і вам необхідно забезпечити собі достатній прийом цієї речовини найбільш зручним способом, то найкращим рішенням буде використовувати інулін в чистому вигляді. Наприклад, Myprotein пропонує зручний у вживанні розчинний інулін, який є прекрасним способом поповнення нестачі клітковини в їжі.
 


Для чого iнулiн? Користь для здоров'я


Люди вживають інулін з різних причин. Він може поліпшувати травлення, допомагає в нормалізації ваги і контролювати перебіг діабету.
 
Клітковина в інулін розчиняється в воді. Це означає, що при вживанні всередину, він розчиняється в шлунку, а потім утворює гелевидний речовина, що сповільнює травлення, збільшує об'єм вмісту шлунково-кишкового тракту і при проходженні через травний тракт видаляє холестерин. А тепер трохи докладніше про корисні властивості інуліну
 


Покращує травлення


Мікрофлора кишечника - це дуже складна і комплексна система, всі частини якої знаходяться в складному стані рівноваги. Мікрофлора містить як «хороші», так і «погані» бактерії. Дуже важливо зберігати правильний баланс всіх компонентів мікрофлори для того, щоб зберігати свій кишечник здоровим і захистити себе від захворювань. На жаль, в силу зайнятого способу життя та екологічних факторів, у більшої частини населення відзначається недолік корисних бактерій (пробiотиків) і це призводить до серйозного дисбалансу кишкової мікрофлори.
Інулін дозволяє підтримувати правильний баланс мікрофлори. Дослідження цієї речовини показують, що воно може підтримувати зростання числа корисних бактерій. Збільшення числа корисних бактерій в кишечнику може сприяти поліпшенню травлення, посиленню імунітету і загальному зміцненню здоров'я.
 
Інулін покращує перистальтику кишечника.
 
Крім того, є результати досліджень, що показують, що інулін може допомагати при хронічних запорах, так як призводить до більш частого спорожнення кишечника і покращує консистенцію стула.3
 


Допомагає нормалізувати вагу


Згідно з результатами багаторазових досліджень, інулін сприяє зниженню ваги. Зокрема, в ході дослідження, проведеного канадськими вченими в 2009 році, люди з надмірною вагою щодня вживали 21 г інуліну. У них було відзначено зниження рівня гормонів, відповідальних за голод, і підвищення вироблення гормонів, відповідальних за відчуття ситості. В результаті, за час експерименту, випробовувані в середньому схудли на 0,9 кг, а учасники контрольної групи набрали близько 450 грамів. На поточний момент зібраних дослідниками даних досить для того, щоб зробити висновок про те, що інулін також допомагає контролювати апетит.4
 


Допомагає контролювати діабет


Деякі дослідження відзначають, що інулін може покращувати показники цукру у людей з діабетом
 


Підтримує здоров'я серця


Інулін може поліпшити деякі показники здоров'я серця. Дослідження, проведене в 2013 році іранськими вченими, показало, що у жінок, які отримували 10 г інуліну протягом восьми тижнів, відзначалося значне зниження в крові як тригліцеридів, так і ліпопротеїнів низької плотності.5
 


Покращує здоров'я кісток


Результати декількох досліджень показують, що інулін може покращувати засвоєння різних мінералів, насамперед кальцію і магнію, у людей різних вікових категорій, а також сприятиме кращій мінералізації кісток у дітей, зокрема у підлітків у віці 9-13 лет.6
 
Завдяки впливу інсуліну на засвоєння кальцію, стимулюється ріст кісткової тканини.
 


Інші корисні властивості


Поряд з перерахованими вище основними позитивними якостями (поліпшенням перистальтики кишечника і складу мікрофлори) інулін має низку інших властивостей. Він може виводити з організму радіонукліди та важкі метали, зміцнює імунітет. Чверть всіх клітин слизової оболонки кишечника складається з лімфоїдної тканини, яка позитивно реагує на інулін. Поліпшення стану лімфоїдної тканини призводить до підвищення опірності слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Інулін також робить позитивний вплив на печінку і застосовується як допоміжний засіб при лікуванні гепатитів В і С.

 

Чи слід мені приймати інулін?


Якщо ви вирішили вичавити максимум користі зі свого раціону, хочете оздоровити свій організм і дбаєте про здоров'я свого кишечника, то вам безсумнівно варто приймати інулін. Єдиною перешкодою до його прийому може стати індивідуальна алергійна реакція. Більше ніяких протипоказань не виявлено. Якщо ваш раціон вже досить збалансований і ви не хочете нічого міняти, додаючи в нього ті чи інші продукти харчування, кращим варіантом буде використовувати інулін у вигляді харчової добавки.
 


Добавка


Інулін, що випускається, швидко розчиняється в будь-якої рідини і володіє нейтральним смаком, що робить його ідеальним для повсякденного вжитку. Подумайте самі, вам просто потрібно розвести його водою і випити. Ця корисна добавка зробить свою справу сама.
 


Як приймати інулін?


Незважаючи на те, що інулін безпечний для більшості людей, починати рекомендується поступово. Почніть регулярно додавати в раціон продукти, багаті інулін.
 
Якщо ви бажаєте скористатися харчовою добавкою від Myprotein, почніть з 2-3 грамів в день і приймайте як мінімум 1-2 тижні, після чого можете почати підвищувати дозування. Поступово доведіть кількість до рекомендованих виробником 5-10 грамів в день. Візьміть до уваги, що в більшості досліджень використовувалися щоденні дози інсуліну, рівні 10-30 г, при цьому випробовувані виходили на вживання такої кількості інуліну поступово.
 


Висновок
 

Ця добавка допоможе вам підтримати здоров'я кишечника, вивести шлаки і поліпшити всмоктування мінералів. Пам'ятайте, що вам необхідно вживати достатню кількість рідини протягом дня. Це не тільки дозволить інуліну повноцінно засвоїтися, а й допоможе вам переконатися в тому, що ваш організм отримує достатню кількість рідини і обмінні процеси в ньому протікають на належному рівні.
0 грн.