График работыПн-Пт: с 11:00 до 18:00
График работыCб-Вс: Выходной
Оперативная доставка
Актуальное наличие товара

(068) 49-77-555

(066) 45-03-339

(063) 04-22-631

(068) 49-77-555

Користь біотину для волосся і не тільки

23 августа 2019 г. 23:03
Біотин входить в сімейство вітаміну B, навіть незважаючи на те, що може вироблятися бактеріями в кишечнику. Він витрачається при виробленні та використанні жирів і амінокислот. Дефіцит біотину у дорослих призводить до сухої, лускатої шкірі, нудоті, анорексії і себореї. Симптомами дефіциту біотину у немовлят у віці до шести місяців є себорейний дерматит (скоринки на голові), стійкі попрілості і алопеція (випадання волосся).
 

Біотин може зміцнювати нігті і забезпечувати здоров'я волосся

Біотин- це популярний засіб, яке рекомендують для зміцнення нігтів і сприяння здоров'ю волосся. Основою застосування біотину в цих цілях були ранні дослідження, підсумки яких наводилися у ветеринарній літературі. Було доведено, що біотин збільшує міцність і твердість копит свиней і коней. Дослідження на людях показали, що прийом добавок з біотином (2500 мкг в день) може призводити до збільшення товщини нігтьової пластини на 25% у пацієнтів з діагнозом ламкості нігтів невідомої причини. Крім того, до 91% пацієнтів, що приймають згадану дозу, випробують певне поліпшення. Сприятливий вплив біотину на здоров'я волосся, можливо, відображає його здатність покращувати метаболізм жиру шкіри голови за аналогією з його впливом на себорейний дерматит.


Біотин покращує стан при себорейному дерматиті

Себорейний дерматит - це поширене захворювання, яке може бути пов'язане з надмірною жирністю (себореей) і лупою. Себорейні лусочки можуть бути жовтуватими, а також сухими або жирними. Лускаті горбки можуть злипатися, утворюючи великі бляшки або плями. Себорейний дерматит зазвичай виникає або в дитинстві (як правило, у віці від двох до дванадцяти тижнів), або в середньому або літньому віці, і можна прогнозувати його періодичні рецидиви протягом усього життя.

У дитинстві себорейний дерматит також називають корочками на голові. Кілька історій хвороби демонструють успішне лікування кірочок на голові біотин. При цьому біотин давали або матері, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, або безпосередньо немовляті. Біотин також показав хороші результати при лікуванні стійких попрілостей.

У дорослих з себорейний дерматит лікування тільки біотин зазвичай не діє, оскільки, ймовірно, їм для зцілення потрібні всі необхідні вітаміни групи В.

 

Біотин може поліпшити контроль цукру в крові

Було доведено, що добавки з біотином підвищують чутливість до інсуліну і покращують використання цукру крові. Передбачається, що це поліпшення є результатом збільшення активності ферменту глюкокинази - ферменту, який бере участь в поглинанні цукру крові печінкою. В одному дослідженні прийом 8 мг біотину двічі в день привів до значного зниження рівня цукру в крові на голодний шлунок і поліпшенню контролю глюкози крові при діабеті типу I. Кілька досліджень показали, що чистий біотин і біотин в поєднанні з хромом можуть виявитися корисними в цілях поліпшення управління рівнем цукру в крові і зниження рівня тригліцеридів в крові у пацієнтів з діабетом 2-го типу. Аналогічні ефекти були відзначені при прийомі 9 мг біотину в день. Також повідомлялося, що висока доза біотину корисна при лікуванні важкої хвороби діабетичного нерва (діабетична невропатія).
 

Iнші орисні властивості біотину

Користь біотин не обмежується тільки у впливі на ріст волосся, біотин бере участь у безлічі інших важливих процесів в організмі. Біотин сприяє перетворенню жирів і вуглеводів в енергію. Надає підтримку роботи наднирників, будучи пособником в боротьбі з втомою, зміцнює нервову систему, а також стимулює зростання нігтів і здорову регенерацію клітин шкіри. Найбільш помітний дефіцит біотину, коли при нестачі цього вітаміну в раціоні починають истончаться і навіть випадати волосся. Тому біотин відомий головним чином як корисне косметичний засіб, кращий вітамін для стимуляції росту волосся.
 

Біотин звичайне дозування

Згідно з оцінками, безпечна і належна доза споживання біотину з їжею дорослими становить 30-1000 мкг. Типова дозування для зміцнення нігтів і волосся дорівнює 5,000-10,000 мкг в день. При лікуванні себорейного дерматиту дозування для годуючих матерів становить 3000 мкг двічі на день. Для немовлят, які не перебувають на грудному вигодовуванні, приблизна ефективна доза дорівнює 100-300 мкг в день. При лікуванні діабету і діабетичної невропатії можуть використовуватися дози від 4 до 8 мг два рази на день.
 

Можливі побічні ефекти

Біотин - це дуже безпечний засіб. Про які-небудь побічні ефекти при прийомі добавок з біотином не повідомлялося.


Взаємодія з ліками

Антибіотики можуть знижувати рівні біотину в результаті руйнування бактерій, що виробляють біотин в кишечнику. Біотин діє синергічно з іншими вітамінами групи B, а також з коензимом Q10 і карнітином. Алкоголь пригнічує поглинання і використання біотину.
 

Попередження і застереження

Діабетикам слід дотримуватися обережності при прийомі високих доз біотину (наприклад, більше 4 мг), оскільки вони можуть привести до зниження рівня цукру в крові, що вимагає зміни дозування інсуліну або інших ліків.

Високі дози біотину (наприклад, більше 3000 мкг) також можуть змінити результати деяких лабораторних аналізів. В окремих випадках це призводить до помилкових високим або низьким результатам. Якщо ви приймаєте високі дози біотину, повідомте про це своєму лікареві, щоб він враховував цю інформацію.
0 грн.