Ізраїльські вчені з Університету Бар-Ілан та Медцентру Галілеї з'ясували, що сильна нестача вітаміну D в організмі провокує більш важкий перебіг коронавірусу. Результати дослідження опубліковано у науковому журналі PLOS One.

З 7 квітня 2020 року по 4 лютого 2021 року вчені спостерігали за станом пацієнтів, які захворіли на коронавірус. Вивчивши дані кількох сотень госпіталізованих, вони виявили, що пацієнти з дефіцитом вітаміну D (менше 20 нг/мг) хворіли на COVID-19 у 14 разів важчі за тих, у кого цей вітамін перебував у нормі, або його концентрація в організмі була перевищена.

Як розповів фахівець Медцентру Галілеї Аміель Дрор, наукове дослідження проводилося до того, як з'явився штам «омікрон», який зараз домінує варіантом коронавірусу. За його словами, вітамін D ефективний у боротьбі з COVID-19 незалежно від його штамів, проте він не зможе замінити вакцинацію від коронавірусу.

«Те, що ми спостерігаємо, коли вітамін D допомагає людям з коронавірусом – результат його ефективності у зміцненні імунної системи для боротьби з вірусними патогенами, що атакують дихальну систему. <...> Це однаково стосується „омікрону”-штаму та до попередніх варіантів», — розповів фахівець.

Вітамін D відіграє важливу роль в організмі людини, він підтримує нормальний стан кісткової тканини людини. Його дефіцит може призвести до аутоімунних, серцево-судинних та інфекційних захворювань. Згідно з встановленими рекомендаціями, концентрація понад 30 нг/мл вважається перевищеною, на рівні 20 нг/мл – нормою, а менше цього значення – дефіцитом вітаміну D в організмі.