Кількість
|
Вартість
|
||
|
Що таке кверцетин, корисні властивості. Купити кверцитин в Україні за найкращою ціною
Кверцетин останнім часом має підвищену увагу. Це з виходом наукових досліджень про його впливу імунну систему. Зокрема, описується його ефект у зміцненні імунітету до захворювань дихальних шляхів, а також його роль у посиленні деяких противірусних властивостей цинку.
Кверцетин відноситься до флавоноїдів - групи рослинних пігментів, що надають колір багатьом фруктам і квітам. Флавоноїди також зумовлюють корисні властивості багатьох продуктів, трав та спецій. Так, ягоди, темний шоколад і більшість рослинних екстрактів (наприклад, гінкго, виноградних кісточок, соснової кори, розторопші і т. д.) корисні для здоров'я саме за рахунок флавоноїдів, що містяться в них.
Чотири корисні властивості кверцетину
Флавоноїди значно покращують реакцію організму на несприятливі фактори середовища та інші біологічні загрози. В експериментах кверцетин незмінно демонструє максимальну активність серед усіх флавоноїдів і тому найефективніший, коли організм стикається з підвищеним навантаженням.
1. Кверцетин може брати участь у захисті клітин
Кверцетин у буквальному значенні діє як «вимикач», активуючи корисні клітинні механізми (наприклад, прискорюючи відновлення клітин) та одночасно уповільнюючи інші процеси, захищаючи клітини від ушкоджень чи інфекцій.
2. Кверцетин може мати потужну антиоксидантну дію.
Кверцетин має явні антиоксидантні властивості і зміцнює засновану на ферментах систему захисту організму від оксидантів. Таким чином він підтримує організм під час біологічного стресу (активації імунітету, запалення або алергії).
3. Кверцетин може сприяти ослабленню запалення
Кверцетин пригнічує синтез та вивільнення сполук, які є медіаторами запалення. Через ці сполуки організму важче впоратися із запаленням.
4. Кверцетин може допомагати зміцнювати імунітет
Кверцетин особливо впливає на імунну систему і може сприяти зміцненню імунітету від захворювань дихальних шляхів. Останнім часом кверцетин користується підвищеною увагою через його вплив на імунітет та здатність підвищувати внутрішньоклітинний рівень іонного цинку. У вільному іонному стані цинк пригнічує фермент, який використовується вірусами при реплікації у клітинах людини. Кверцетин полегшує надходження іонного цинку до клітин із використанням спеціальних речовин, званих іонофорами.
Кверцетин, цинк та синергія з вітаміном C
Хоча кверцетин має певний безпосередній ефект на захист від вірусів, його дія, ймовірно, заснована насамперед на його функції іонофору у надходженні вільного незв'язаного цинку в клітини.
У вільному іонному стані цинк здатний придушувати реплікацію низки вірусів. Багато вірусів при зараженні клітини вставляють частину свого генетичного коду, після чого фермент репліказу забезпечує реплікацію вірусу. Цинк здатний блокувати фермент репліказу, зупиняючи цим відтворення і поширення вірусу. Це одна з причин, через які цинк часто рекомендують при застуді.
Однак, щоб цинк зміг придушити реплікацію вірусу, необхідні іонофори – спеціальні речовини, які забезпечують проходження іонів через клітинну мембрану. Кверцетин здатний діяти як іонофор цинку, тим самим підвищуючи рівень іонного цинку в клітинах і блокуючи відтворення вірусу. Ця властивість кверцетину може пояснити меншу кількість інфекцій верхніх дихальних шляхів у наведених вище дослідженнях.
Кверцетин також взаємодіє з вітаміном C. При спільному використанні вітаміну C та кверцетину на клітинних культурах їх імуномодулюючі та противірусні властивості взаємно доповнювали один одного та продемонстрували більшу ефективність, ніж при їх окремому застосуванні.
Вітамін С бере участь у виробленні активного кверцетину в організмі. Коли антиоксидант нейтралізує вільний радикал, він перетворюється на неактивну форму. Вітамін С може повернути кверцетин у активну форму. Тому дуже важливо підтримувати достатній рівень вітаміну C у раціоні, зокрема за рахунок добавок.
Крім регулярного вживання багатих вітаміном C продуктів (ягоди, цитрусові, манго, зелені листові овочі, броколі, болгарський перець і т. д.) рекомендується приймати добавки з вітаміном C (мінімум 60 мг на день і 250 мг на день для оптимальної підтримки організму ).
Засвоюваність кверцетину
У дослідженнях за участю людей кверцетин продемонстрував низьку засвоюваність, причому результати значно відрізнялися між учасниками.
Одним із рішень проблеми низької засвоюваності кверцетину є застосування інноваційної технології матриці LipoMicel Matrix™. У ній використовується унікальний процес, при якому засвоюваність кверцетину зростає до 10 разів, порівняно з його звичайним порошком.
Що таке ліпосоми?
Ліпосоми - клітини, в яких внутрішній вміст води та водорозчинних активних інгредієнтів захищено двома шарами жирових молекул. Водорозчинний інгредієнт (наприклад, вітамін С) захищений зовнішньою ліпосомною оболонкою.
Створити ліпосоми кверцетину неможливо, оскільки він не є водорозчинним. Але, виявляється, кверцетин ідеально підходить для LipoMicel Matrix™.
Що таке міцели?
Порівняно з ліпосомами міцели ніби «вивернуті навиворіт». Утворюючі міцеллу жирові молекули звернені гідрофільною (притягує воду) поверхнею назовні, а всередині мають ліпофільний (притягає жир) "хвіст".
Матриця LipoMicel Matrix™ вирішує проблему нерозчинності кверцетину у воді.
За рахунок ліпофільності кверцетину при формуванні матриці LipoMicel Matrix він утримується в центрі міцели хвостовими структурами жирових молекул. Міцели, що утворюються при цьому, настільки малі, що кверцетин в LipoMicel Matrix™ можна перемішувати з водою. Видавивши вміст гелевої капсули Quercetin LipoMicel Matrix від Natural Factors у склянку води, ви легко його перемішаєте. Міцели часто використовуються для створення «наноемульсій», що являють собою об'єднання речовин, що зазвичай не змішуються, наприклад, масла і води (а в нашому випадку кверцетину і води).
Джерела:
MacRae HS, Mefferd KM. Dietary antioxidant supplementation combined with quercetin improves cycling time trial performance. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2006;16(4):405-419.
Li Y, Yao J, Han C, et al. Quercetin, Inflammation and Immunity. Nutrients. 2016;8(3):167.
Nieman DC, Henson DA, Gross SJ, et al. Quercetin reduces illness but not immune perturbations after intensive exercise. Med Sci Sports Exerc 2007;39;1561–1569.
Heinz SA, Henson DA, Austin MD, et al. Quercetin supplementation and upper respiratory tract infection: a randomized community clinical trial. Pharmacol Res 2010;62:237–242.
Dabbagh-Bazarbachi H, Clergeaud G, Quesada IM, et al. Zinc ionophore activity of quercetin and epigallocatechin-gallate: from Hepa 1-6 cells to a liposome model. J Agric Food Chem. 2014 Aug 13;62(32):8085-93.
Colunga Biancatelli RML, Berrill M, Catravas JD, Marik PE. Quercetin and Vitamin C: An Experimental, Synergistic Therapy for the Prevention and Treatment of SARS-CoV-2 Related Disease (COVID-19). Front Immunol. 2020;11:1451.
Riva A, Vitale JA, Belcaro G, et al. Quercetin phytosome® in triathlon athletes: a pilot registry study. Minerva Med. 2018 Aug;109(4):285-289.
Kawai Y. Understanding metabolic conversions and molecular actions of flavonoids in vivo:toward new strategies for effective utilization of natural polyphenols in human health. J Med Invest. 2018;65(3.4):162-165.